Hey.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centras


2018-2019 mokslo metai

 

2017-2018 mokslo metai

-

2016-2017 mokslo metai

-

2015-2016 mokslo metai

-

2014-2015 mokslo metai
 

Pasaulinė ligonių diena

 

      Vasario 11 dieną  minima Pasaulinė ligonių diena. Tradiciškai Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokiniai lankėsi gydymo įstaigoje-vaikų konsultacinėje poliklinikoje.

      Mokiniai aplankė mažuosius ligoniukus. Linkėjo greičiau pasveikti, nesirgti.

      Pasaulinės ligonių dienos proga Biržų technologijų ir verslo mokymo centras dėkoja visiems medicinos darbuotojams kuriems tenka begalinė atsakomybė už žmogaus sveikatą.

      Laiškas ligoniui

      Nors už lango žiema, mano širdyje pavasaris... Norėčiau, kad tas pavasaris sušildytu ir Tave. Norėčiau, kad niekas nebebūtų vienišas ir liūdnas. Norėčiau, kad visi mylėtų ir būtu mylimi... Tau, mielas Drauge, linkiu ramybės sapnuose, meilės širdyje ir sveikatos. Tokie palinkėjimai kartais gali būti naudingi. Tiesiog nereikia pamiršti, kad pasaulyje yra žmonių iš kurių gali sulaukti dėmesio, šilumos ir meilės.

Donorystė-brandos atspindys

 

      Donorystė-tai galimybė atiduoti dalelę savęs, savo kraujo, kad kiti galėtų gyventi. Kartais kraujo perpylimas yra vienintelė galimybė išgelbėti žmogaus gyvybę.

      2015-02-03 dieną Biržų technologijų ir verslo mokymo centre jau ne pirmą kartą lankėsi VSĮ „Nacionalinis kraujo centras“, siekiantis nuolat ir laiku aprūpinti Lietuvos asmenis sveikatos priežiūros įstaigų pacientus saugiu, aukštos kokybės krauju.

      Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Kad užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas ir propaguoti savanorišką kraujo donorystę, nuolat rengiamos išvažiuojamosios akcijos. Biržų technologijų ir verslo mokymo cente vykusios akcijos metu savo kraują ligoniams davė 17 mokinių ir mokytojų.

      Svarbiausia, nepamiršti, kad gavimas susijęs su davimu. Nė vienas nežinome, kada paaukotas kraujo lašas išgelbės ir kiekvieno iš mūsų gyvybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Odeta Šešeikienė

 

Tradicinis protmūšis „AIDS: geriau žinoti!”

 

      Prisijungdami prie užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro inicijuojamo protmūšio „AIDS: geriau žinoti!”, gruodžio 1 d. paminėjome - pasaulinę AIDS dieną. Į Mokymo centro aktų salę rinkosi I kurso mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai. Visi renginio dalyviai segėjo Raudonuosius kaspinus – tarptautinį prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolį.

      Renginio įžangoje kalbėjusi socialinė pedagogė supažindino su protmūšio tikslais, pristatė komandų sudėtį, vertinimo komisiją.  Kalbėdama socialinė pedagogė akcentavo, kad „tik žinojimas leidžia nuo užkrėtimo apsaugoti save ir savo artimuosius, tokie renginiai paskatins saugoti savo ir kitų sveikatą“.

      Protmūšyje dalyvavo trys pirmakursių komandos po 8 narius. „Tai turbūt pirmas renginys, be tėvų susirinkimo, kuriame dalyvauja ir tėvai “, - pasidžiaugė skyriaus vedėjas Mindaugas Vegys, kadangi protmūšio trijose komandose be mokinių, grupės auklėtojų dalyvavo ir tėveliai.

      Reikėjo atsakyti į 15 klausimų. Vieni buvo lengvesni, o atsakant į kitus - reikėjo pasukti galvas. Kol komisijos nariai vertino komandų atsakymus, Visuomenės sveikatos biuro specialistė Odeta Šešeikienė teikė naudingą informaciją apie AIDS ir ŽIV plitimą, gydymą, apsisaugojimą ir kt.

      Kiekvienai komandai bei mokinių tėvų atstovams buvo įteiktos dovanėlės bei padėkos raštai. Nugalėjo 41 grupės komanda, kuriai buvo įteiktos dovanėlės, padėka ir pagrindinis renginio prizas – statulėlė.

      Pasak protmūšio „AIDS: geriau žinoti!“ dalyvių, buvo smagu ir naudinga dalyvauti, o prizai skatina mus rimtai ir atsakingai ruoštis renginiui.

 

Renginys ''Alkoholio , narkotikų ir rūkymo žala jaunimo tarpe"

Puslapis "Biržų technologijų ir verslo mokymo centras" atnaujintas 2018-08-29